2010. április 30., péntek

Az első végigaludt éjszakám

Többen mondták, hogy ha meglesz a kutyánk az olyan lesz majd mintha gyerekünk lenne. Most már értem mit akartak ezzel mondani. Szombat óta most sikerült először kialudni magam. Minden éjjel 2-3 óránként felébredt, játszott, evett,aztán nyüszitett. A mai éjszaka volt az első, hogy felébredt ugyan, de nem nyávogott nekünk. Remélem ez így is fog maradni.
Ma megyünk haza Csolnokra. Kiváncsi vagyok, hogy fogja lereagálni a számára ugyan ismerös, de mégiscsak új helyet.

2010. április 28., szerda

Az első napok


Vasárnap visszavonatoztunk Pestre, szerencsére semmi gond nem volt. Hétfön elvittük a Zanniba, ahol is el voltak ámulva tőle és vettünk neki sampont és balzsamot.
Meg kellett volna vele etessek egy negyed féreghajtó tablettát, de nem sikerült... Mármár a gyomráig lenyomtam a tablettát, de mindig visszaköpte, míg végül szétolvadt a kezemben a tabletta. Mehettem venni másikat. Ezt már cselesebben valami pulykasonkával köritve etettük meg vele,de így sem volt egyszerű.
Maxi nagyon jól viselkedik. Az elsö perctöl kezdve 80%-ban a kutyapelenkára piszkít. Nagyon játékos és imád rágni. Ez utóbbi miatt ma körbekábelcsatornáztam a lakást,mert féltünk attól hogy elrág valami 220-as kábelt és megrázza az áram.
Ma reggel esedékessé vált az első fürdetés,mert rendszeresen belelépett a pisijébe és már elég büdi volt szegénykém.
A zuhanyt meglepően jól viselte,bár eléggé remegett, viszont utána láthatóan élvezte, hogy tiszta lett.
Este kivittük kicsit levegőzni egy közeli zöld részre. Volt kint néhány kutya, érdeklödve nézte őket,de sajnos csak a kezünkből, mert még 1 hónapot várnia kell mire letehetjük az utcán a földre.

2010. április 25., vasárnap

Az új családtag érkezése


Tegnap reggel 9re kellett Pásztóra mennünk Maxiért. Elég rossz éjszakám volt, így fáradtan vágtunk neki a 130km-es útnak. Amikor Marcsi meglátta a kiskutyánkat majd kiugrott a bőréből ( Ő ekkor látta először ). A tenyésztő megmutatta a kutyaápolás alap fortélyait és mindenféle jótanácsokkal látott el minket. Rendeztük az anyagiakat és elindultunk arra az útra amitől eléggé tartottam. Féltem attól, hogy fogja bírni a blöki az utat. Meglepetésemre semmi gond nem volt. Vagy nézelődött vagy aludt,szerencsére nem stresszelte az út. Nemúgy mint az érkezés anyuhoz a bioboltba. Úgy remegett mint a kocsonya... :) Letettünk elé egy tál vizet, Ő meg annyira remegett, hogy összecsuklott a lába és beleborult a tálba :)
Aztán mentünk Csolnokra, Marcsi szobájában elég hamar megnyugodott,de estig nem lehetett rávenni játékra. Az éjszaka nyugisan telt. Este 9től reggel 6ig aludt.

2010. április 24., szombat

Keresés


Nem gondoltuk volna, hogy ilyen nehéz lesz a pénztárcánknak is megfelelő normális tenyésztőt megtalálni. Az expressz tele volt bolognese hirdetésekkel, nagyrészét már a képek alapján elvetettük,a többit meg a nagy távolság vagy a magas ár miatt.
Aztán egyszercsak feltettek egy esztergomi hirdetést (eddig még nem említettem, de Marcsi csolnoki, én pedig esztergomi vagyok). Felhívtam és elmentünk megnézni. Siralmas körülmények között tartott kutyák fogadtak minket. Vagy 10 kutya volt bent 2 szobás házban, hatalmas kosz és rendetlenség. Amíg ott voltunk addig is láttunk szexelő kutyákat, abszolút kontrollálatlan volt. Hozzáteszem, törzskönyv is megoldható lett volna,de az érdekelne, hogy honnan tudja ki az apa. Na mindegy, menekültünk onnan.
Folytattuk a keresgélést, míg fel nem fedeztünk egy pásztói hirdetést. Munkámból kifolyólag havonta egyszer járok a környéken és pont akkortájt volt esedékes a következő utam, így felhívtam és elmentem oda. A kapuban állva megijedtem, mert nagyon sok kutyát láttam az udvaron, vagy 20 felnőtt bolognese rohangászott a fűben.
Aztán jött a kellemes csalódás. A kan és szuka kutyák külön kennelben voltak. A kutyáknak külön épület volt fenntartva. Klimatizált, tiszta helyiség. A tenyésztő nagyon segítőkész volt, minden kérdésemre választ adott és kérdés nélkül is sok mindent mondott el. Royal Caninnal eteti a kutyáit, mely számomra egy nagyon szimpatikus táp. Marcsi nélkül nem mertem kiskutyát választani, csak annyi volt biztos, hogy kislányt szeretnén, de a foglalót otthagytam és megegyeztünk, hogy küld majd képeket a kicsikröl és az alapján döntünk. Talán még aznap megérkeztek a képek, nekünk meg nem sokat kellett gondolkodni, kiválasztottuk Maxit.

2010. április 20., kedd

Kezdetek...

Valamikor 3 évvel ezelőtt kezdődött. Barátnőm azóta vágyódott egy kutyáért. Megismerkedett egy Maxi nevű Yorkival és akkor eldöntötte, hogy neki is kell egy kutya.
Szülei nem támogatták ebben. Tavaly nyáron összeköltöztünk egy budapesti albérletbe és ezzel együtt felerősödött benne a kutya iránti vágy. Egy ideig Yorkit szeretett volna, aztán több kutyafajta is szóba került és végül a bolognese mellett döntöttünk.