2010. április 24., szombat

Keresés


Nem gondoltuk volna, hogy ilyen nehéz lesz a pénztárcánknak is megfelelő normális tenyésztőt megtalálni. Az expressz tele volt bolognese hirdetésekkel, nagyrészét már a képek alapján elvetettük,a többit meg a nagy távolság vagy a magas ár miatt.
Aztán egyszercsak feltettek egy esztergomi hirdetést (eddig még nem említettem, de Marcsi csolnoki, én pedig esztergomi vagyok). Felhívtam és elmentünk megnézni. Siralmas körülmények között tartott kutyák fogadtak minket. Vagy 10 kutya volt bent 2 szobás házban, hatalmas kosz és rendetlenség. Amíg ott voltunk addig is láttunk szexelő kutyákat, abszolút kontrollálatlan volt. Hozzáteszem, törzskönyv is megoldható lett volna,de az érdekelne, hogy honnan tudja ki az apa. Na mindegy, menekültünk onnan.
Folytattuk a keresgélést, míg fel nem fedeztünk egy pásztói hirdetést. Munkámból kifolyólag havonta egyszer járok a környéken és pont akkortájt volt esedékes a következő utam, így felhívtam és elmentem oda. A kapuban állva megijedtem, mert nagyon sok kutyát láttam az udvaron, vagy 20 felnőtt bolognese rohangászott a fűben.
Aztán jött a kellemes csalódás. A kan és szuka kutyák külön kennelben voltak. A kutyáknak külön épület volt fenntartva. Klimatizált, tiszta helyiség. A tenyésztő nagyon segítőkész volt, minden kérdésemre választ adott és kérdés nélkül is sok mindent mondott el. Royal Caninnal eteti a kutyáit, mely számomra egy nagyon szimpatikus táp. Marcsi nélkül nem mertem kiskutyát választani, csak annyi volt biztos, hogy kislányt szeretnén, de a foglalót otthagytam és megegyeztünk, hogy küld majd képeket a kicsikröl és az alapján döntünk. Talán még aznap megérkeztek a képek, nekünk meg nem sokat kellett gondolkodni, kiválasztottuk Maxit.

1 megjegyzés:

  1. Szervusztok!
    Most olvasom a blogot, mert keresgélés közben akadtam rá.
    S pont Pásztóra, ahol 9 évvel ezelőtt mi is vettünk a mi Lizinket. Sajnos a mi törtenetünk nem siker sztori. 9 évesen Lizi egyik szemét eltávolították és nem sokkal utána másik szemére is megvakult. Budapesten kezelték, ahol beszéltek az okokról. Ma már nehéz lenne a hátteret feltérképezni, de bizonyára genetikai ok áll a háttérben. Ami a kutyával történt az nagyon szomorú. Vakon éli le az életét, de él. Mert képesek voltunk a műtétek sorozatát és a megannyi kezelést gyógyszert fizetni. Végül csak annyit, hogy válasszanak körültekintően! A drágább olcsóbb lehet hosszú távon s a család is megkíméli magát s a kutyát elsősorban a sorozatos traumától.

    VálaszTörlés